Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
wow ...zapomnialem zaglosowac
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #1

Fail :)
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
Prowadzacy liste jest zaskoczony, 3 miejscem SWOSa. Od dawna bylo wiadomo, ze glosujacy rozmydlaja sile glosu na ta doskonala gre, poniewaz czesc z nich glosuje na "Sensible Soccer" a czesc na "SWOS" czesto bedac nieswiadomym roznic, poniewaz tytul ktory pamietaja i ktory dzwieczy im w glowie to Sensible Soccer a nie Sensible Word of Soccer.

Wystarczy sobie zsumowac w poprzednich notowaniach punkty tych dwoch tytulow, aby zobaczyc na jakim miejscu plasowal by sie SWOS. Nie jest istotne, czy to z powodu mojego meczenia tego tematu, czy z innych przczyn, ale widac, ze przynosi to efekty. W tym notowaniu tylko 3 punkty dla SS, dzieki czemu SWOS jest tak wysoko.

Tytul jest tak dobry i na tyle kultowy, ze bez dwoch zdan zasluguje na pierwsza trojke wszechczasow na Amidze.

Jezeli mnie cos dziwi, to niska pozycja Project-X ktory, byl najlepiej dopracowana i grywalna pozioma strzelanka na Amidze.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #3

he he ,, wstyd sie przyznac ale pierwszy raz gralem w SWOS .. w 2010 r w lutym :D .. na rzutniku z wlasna zona... i o dziwo ..raz przegralem (zapomnialem ze po zmianie polow biega sie w przeciwna strone:) GIERKA PRZEDNIA BEDE GLOSOWAL !!! OK
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #3

Prowadzacy liste jest zaskoczony, 3 miejscem SWOSa.

Zrób eksperyment i od następnego notowania sumuj punkty z SS i SWOS, a zobaczysz, że wcale tak dużo nie uzyskują.

Od dawna bylo wiadomo, ze glosujacy rozmydlaja sile glosu na ta doskonala gre, poniewaz czesc z nich glosuje na "Sensible Soccer" a czesc na "SWOS" czesto bedac nieswiadomym roznic, poniewaz tytul ktory pamietaja i ktory dzwieczy im w glowie to Sensible Soccer a nie Sensible Word of Soccer.

Nie do końca masz rację. Większość może i tak robi (co ich nie usprawiedliwia - zasady są jasne), ale przyjrzyj się dokładnie ostatniemu notowaniu, aby zobaczyć, że się mylisz. Jeden z głosujących wyraźnie zaznaczył, którą wersję SS ma na myśli.

Tak więc, generalizujesz... ;)
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #5

Zrób eksperyment i od następnego notowania sumuj punkty z SS i SWOS, a zobaczysz, że wcale tak dużo nie uzyskują.


Chłop swoje, a chłop swoje . W rzeczy samej sumowałem przez ostatnie kilka notowań głosy SWOSa i SS. Wielokrotnie poprawiło by to miejsce SWOSA i 3 miejsce było całkiem realne już wcześniej. Gdybym tego nie sprawdzał, to bym chyba o tym nie pisał. Nie sądzisz?


Jeden z głosujących wyraźnie zaznaczył, którą wersję SS ma na myśli.


WOW! Jeden, no to faktycznie. Jeden jest poważną podstawą do wyciągnięcia wniosków stanowiących o regule. Może tym jednym byłem ja? OK To chyba normalne, że część głosujących robi to świadomie, ale Sensible w pamięci wielu Amigowców funkcjonuje ogólnie jako Sensible Soccer, a nie jako Sensible World Of Soccer i jest to niezależne od tego, że większość ludzi zagrywała się właśnie w SWOSa i że SWOS jest lepszy.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #6

Z punktu widzenia tytułu, ma to ogromne znaczenie co już raz tłumaczyłem i jest napisane też w formularzu. Jeżeli ktoś jest gapa i nawet nie pamięta w co gra/grał, to już jest jego prywatna sprawa, a nie nasza. Ty możesz co najwyżej zrobić małą akcję, aby ludzie zdawali sobie sprawę na co oddają głos. Jeżeli jednak nawet miałbym przystać na Twoją propozycję, to skoro, jak sam zresztą napisałeś, część osób robi to świadomie, to jak miałbym odróżnić SS od SWOS-a?
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #7

Nie ferowal bym tak jednoznacznie wyrokow, ze to kwestia gapostwa. Ludzie, ktorzy grali kiedys na Amidze w SWOSa czy SSa, maja dzisiaj srednio po 35 lat, a co za tym idzie maja zony, dzieci, prace i mase absorbujacych zajec na glowie. Amige oczywiscie pamietaja i maja do niej duzy sentyment, ale w zwiazku ze zmiana stylu zycia i tym co powyzej, pewne sprawy wiazane z przeszloscia zachodza mgla w ich pamieci. Stad jezeli takiego starego Amigowca zapytasz o najlepsza gre pilkarska to ci odpowie krotko: Sensible soccer lub Kick Off, bo tak w pamieci wyryly sie tytuly wielu bylym graczom.

Oczywiscie jest to takze kwestia pewnej ignorancji, ale nie mozna oczekiwac od ludzi, ze beda pamietac wszystko i zawsze jak na egzamin.

Jezeli ode mnie by zalezaly sprawny listy przebojow i jezeli miala by pozostac w obecnej formie ogolnej listy, to zastosowal bym manewr pewnego uogolnienia, czyli: "seria sensible soccer", "seria lotus" itp. itd.

Rozdrabnianie na poszczegolne czesci moim zdaniem mialo by wiekszy sens, gdyby byly podkategorie: "wyscigi", "bijatyki", "strategie" itd.

Oczywiscie nie neguje calkowicie sensu obecnego ksztaltu listy przebojow, bo gusta sa rozne, niemniej jednak mam pelne przeswiadczenie i pewnosc tego, ze pewne tytuly, takie jak wlasnie SWOS traca na rozdrabnianiu swoich punktow i pozycji z powodu brakow w pamieci glosujacych i pewnej nieprecyzyjnosci, ktorej trudno oczekiwac biorac pod uwage dzisiejsze realia amiogowego swiata.

Wystarczy spojrzec na odnoszenie sie do historii gier na takim Onecie. Ostatnio przegladalem jakis ranking najlepszych gier wszechczasow. Praktycznie zadnego tytulu Amigowego. To samo tyczylo historii konsol... zero informacji na temat Amigi CD32 i tego, ze byla to pierwsza 32 bitowa konsola z CD-Romem.

Co do slabej pamieci starych Amigowcow... prosty przyklad. Wczoraj po powrocie z pracy moja zona poinformowala mnie, ze bylo spiecie i komputer nie dziala. Szybko okazalo sie ze padl zasilacz. Ruszylem zatem do najblizszego sklepu z podzespolami w Pruszkowie. Od slowa do slowa ze sprzedawca, pare zdan na temat gier PS3 i okazalo sie, ze koles ma CD32 a w piwnicy A1200. Opowiedzialem mu o zlocie AmiWAWA2 i o tym jaka furore zrobila CD32 z Sensiblem. Od razu wykrzyknal: O! Sensible Soccer! Najlepsza gierka, zagrywalismy sie z kumplami! Nie krzyknal: "O! Sensible World Of Soccer", bo ludzka pamiec lubi upraszczac i dlatego w pamieci funkcjonuje przewaznie pierwszy tytul serii.
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #8

Patrzysz na całość ze swojego punktu widzenia. Punktu widzenia osoby, która jest fanem SWOS-a i chciałbyś, aby ten tytuł odnosił sukcesy. Dla mnie to zrozumiałe, ale z racji tego, że ten Top my prowadzimy na tym portalu i słuchamy Waszych/Twoich sugestii, to jednak musimy zachować obiektywność i niekoniecznie się ze wszystkimi zgadzać lub uznawać je za właściwe. Generalizowanie i ujmowanie w jedną całość serii gier jest pozbawione sensu, gdyż wiele części jakiejś sagi znacznie się od siebie różni. Ktoś może nie lubić następcy od poprzednika lub odwrotnie. Poza tym pojawiłyby się głosy, że każdą grę, która posiada kontynuację powinno się wrzucać do worka "seria", co moim zdaniem jest niezasadne i niesprawiedliwe.

Nie krzyknal: "O! Sensible World Of Soccer", bo ludzka pamiec lubi upraszczac i dlatego w pamieci funkcjonuje przewaznie pierwszy tytul serii.

To podpada pod kolokwializm. Używasz czegoś w mowie potocznej, a w formalnym zabieraniu głosu, byś już tak nie zrobił. Tak samo wygląda oddawanie głosów. Głosujesz na coś, co ma być przemyślane, a nie kolokwialne.

Poza tym mam argument obalający Twoją teorię. Przykład gry "Mortal Kombat". Wydawać by się mogło, że, zgodnie z Twoją logiką, ludzie nie będą się wysilać i powiedzą: "zagrywałem się w Mortala" lub "zagrywałem się w Mortal Kombat" mając jednak na myśli drugą lub dalszą część. A tymczasem głosów na "Mortal Kombat 2" przychodzi o niebo więcej niż na "Mortal Kombat". Wniosek więc, że głosujący jednak odróżniają, a co więcej, nie stosują skrótów myślowych.

Trzeba się z tym pogodzić, że głos oddany na "Sensible Soccer" nie jest jednoznaczny z oddaniem głosu na "Sensible World of Soccer".
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
Jak by to powiedział Ferdek Kiepski: "Dupa, dupa, dupa" Fury Of the Furries RUZEZZZZZZZZZZZZZ!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem